Floor Coater Sleeve Gym, 24″ Wide Foam Head, Plastic Handle, 6/Carton
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
DVSAT0001556
Categories: Janitorial & Sanitation, Mops & Equipment
The 24″ floor coater sleeve is a flocked foam sleeve. Perfect pad for fast and even “snowplow” application of sealers and finishes.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 2.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.00 × 6.50 × 4.75 in |
| Mop Head Size | 24" Wide |
| Mop Head Material | Foam |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Wet/Dry Mop Pad |
| Application | Floors |
| Handle Material(s) | Plastic |
| Ship Class Code | B |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 737025015565 |
| MPN | AT0001556 |
| Brand | Diversey™ |
Be the first to review “Floor Coater Sleeve Gym, 24″ Wide Foam Head, Plastic Handle, 6/Carton” Cancel reply









Reviews
There are no reviews yet.