FitRight Active Male Guards, 6″ x 11″, White, 52/Pack, 4 Pack/Carton
Login to View Prices
These FitRight™ Active Male Guards absorbent pads are designed for comfort and discretion. Soft, breathable back sheet provides increased comfort. Super absorbent core with fast acquisition layer for optimal dryness and protection. Adhesive to hold product in underwear.
Additional information
| Weight | 12.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.00 × 10.00 × 17.00 in |
| Fastener | Adhesive |
| Diaper Size | 6" x 11" |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Diaper Style | Pad |
| Ship Class Code | B |
| Global Product Type | Adult Diapers |
| Latex Free | Yes |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 884389160773 |
| MPN | MSCMG02 |
| Brand | Medline |











Reviews
There are no reviews yet.