First Responder Eye Care First Aid Kit, Plastic Case
Login to View Prices
Provides businesses with essential supplies to help manage the three basic types of emergencies: daily mishaps, emergency incidents and catastrophic events. The eye care first aid kit includes gauze, eye pads, eye wash, first aid tape and hand sanitizer packs.Package Includes: Rolled Gauze; Eye Pads; Wash; Tape; Hand Sanitizer
Additional information
| Weight | 0.6000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.40 × 4.00 × 3.00 in |
| Package Includes | Hand Sanitizer |
| Case Material | Plastic |
| Depth | 7.5" |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Commercial First Aid Kits |
| Ship Class Code | A |
| Width | 3.88" |
| Height | 2.88" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 073577901421 |
| MPN | 90142 |
| Brand | PhysiciansCare® by First Aid Only® |










Reviews
There are no reviews yet.