Fan-Folded Self-Stick Pop-Up Note Pads, 3″ x 3″, Yellow, 100 Sheets/Pad, 12 Pads/Pack
Login to View Prices
2237 in stock
SKU:
UNV35664
Categories: Paper Pads, SCHOOL SUPPLIES
Whether you’re leaving yourself a reminder, letting someone know where you’re going or simply flagging files and chapters, these pads get the job done with style to spare. Around the home, office or classroom, colorful self-stick notes grab attention. When used with the appropriate dispensers—sold separately, their fan-fold design keeps each note popping up, one at a time, making one-handed application easy. Reliable and repositionable, their adhesive sticks to almost anything, almost anywhere, without leaving residue behind.
Additional information
| Weight | 1.1300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.50 × 2.80 × 2.50 in |
| Shape | Square |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Yellow |
| Number of Sheets per Pad | 100 |
| Ruling | Unruled |
| Self-Stick Pad Type | Pop-Up |
| Global Product Type | Pop-Up Pads |
| Sheet Size (W x H) | 3" x 3" |
| For Use With | 3" x 3" Pop-Up Dispensers |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Color Family | Yellow |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 087547356647 |
| MPN | UNV35664 |
| Brand | Universal® |
Be the first to review “Fan-Folded Self-Stick Pop-Up Note Pads, 3″ x 3″, Yellow, 100 Sheets/Pad, 12 Pads/Pack” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.