Fabric Panel Wall Clips, 25 Sheet Capacity, Black, 20/Pack
Login to View Prices
Easy-to-use clip holds up to ten notes, messages and memos. Hang several clips to create an effective message center. Metal points insert into fabric panel walls without causing damage. Each clip comes with a protective plastic shield over the metal points making storage easy and safe.
Additional information
| Weight | 0.1150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.51 × 2.64 × 1.18 in |
| Clip/Clamp Color(s) | Black |
| Clip/Clamp Trade Size | Standard |
| Clip/Clamp Material(s) | Plastic |
| Clip/Clamp Type | Fabric Panel Clips |
| Global Product Type | Fabric Panel Clips |
| Clip/Clamp Length | 5.25" |
| Clip/Clamp Width | 2.8" |
| Product Compostability Indi | N |
| Clip/Clamp Weight Capacity | 0.25 lb |
| Clip/Clamp Sheet Capacity | 25 |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 087547212707 |
| MPN | UNV21270 |
| Brand | Universal® |











Reviews
There are no reviews yet.