EZ Mount Document Frame with Trim Accent and Plastic Face, Plastic, 8.5 x 11 Insert, Black/Gold, 18/Carton
Login to View Prices
“EZ-slide” design ensures easy, hassle-free materials insertion and removal. Simply flex the frame to open it and then slide in a certificate, document or photo. Traditional, rounded-edge profile softens its appearance to more seamlessly integrate into your decor. Included self-centering hanger allows you to mount the frame horizontally or vertically.
Additional information
| Weight | 6.0500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.50 × 10.00 × 13.00 in |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Frame Material | Plastic |
| Footnote 1 | Value Pack-Stock up and save |
| Special Features | With Gold Accent and Plastic Face |
| Frame Color | Black/Gold |
| Width | 9.3" |
| Tab Orientation | Vertical |
| Type of Frame | Certificate/Document |
| Insert Size | 8.5 x 11 |
| Mounting | Wall |
| Global Product Type | Multipurpose Frames |
| Color Family | Black |
| Height | 11.8" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 042122118188 |
| MPN | 11818 |
| Brand | NuDell™ |















Reviews
There are no reviews yet.