Tabletop Chalkboard Signs, Black Surface, 4 x 6, 3/Pack
Login to View Prices
Perfect for use in restaurants, cafes, bars, and more. The sign has a slanted design, providing ample space for writing clear and legible messages. The compact and lightweight design makes it easy to display on tables, shelves, or as a part of a larger display. Versatile design that can be used in a variety of settings such as bars, bakeries, cafes, coffee shops, weddings, birthday parties and special events.
Additional information
| Weight | 0.4400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.80 × 6.20 × 2.00 in |
| Orientation | Vertical |
| Width | 4" |
| Placement | Surface Tops |
| Global Product Type | Erasable Surface Signs – Surface-Top |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Height | 6" |
| Shape | Rectangular |
| Size | 4 x 6 |
| Write-On/Wipe Off Surface | Yes |
| Face Color(s) | Black |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 840312303655 |
| MPN | EGP-HD-0509-S |
| Brand | Excello Global Products® |













Reviews
There are no reviews yet.