Extra-Wide Adjustable Monitor Stand, 20″ x 12″ x 1″ to 5.78″, Silver/Black, Supports 40 lbs
Login to View Prices
174 in stock
SKU:
MMMMS90B
Categories: Desktop Tools & Accessories, SCHOOL SUPPLIES
Contemporary design with stacking columns raises monitor up to 5.88″ in 1.63″ incrementsl. Clearance width underneath platform: 16″. Great for laptops, printers or monitors up to 17″ or 40 lbs. Non-skid base.
Additional information
| Weight | 3.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.00 × 13.75 × 4.00 in |
| Weight Capacity | 40 lb |
| Color Family | Silver |
| Ship Class Code | J |
| Workstation Type | Traditional Desk/Table |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Width (Max) | 20" |
| Number of Drawers | 0 |
| Height (Max) | 5.78" |
| Height (Min) | 1" |
| Special Features | Adjusts from 1" to 5 7/8" |
| Depth (Max) | 12" |
| Global Product Type | Desktop Monitor Stands |
| Color(s) | Silver/Black |
| Number of Shelves | 1 |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 051131946729 |
| MPN | MS90B |
| Brand | 3M™ |
Be the first to review “Extra-Wide Adjustable Monitor Stand, 20″ x 12″ x 1″ to 5.78″, Silver/Black, Supports 40 lbs” Cancel reply




















Reviews
There are no reviews yet.