Extra-Capacity Coin Tray, Dimes, 1 Compartment, Denomination and Capacity Etched On Side, 10.5 x 4.75 x 5, Plastic, Green
Login to View Prices
303 in stock
SKU:
CNK560166
Categories: Cash Handling, Office
Heavy-duty plastic color-coded tray stacks for ease of storage and identification. Denomination and capacity are etched on tray sides.
Additional information
| Weight | 0.6590 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.02 × 4.57 × 3.57 in |
| Width | 10.5" |
| Depth | 4.75" |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Special Features | Dimes, 1 Compartment |
| Money Tray Features | Denomination/Capacity Etched On Side |
| Height | 5" |
| Insert Tray Material | Plastic |
| Cash Drawer/Box/Tray Type | Tray |
| Global Product Type | Cash/Coin Trays |
| Denomination | Dimes |
| Color(s) | Green |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 813732012476 |
| MPN | 560166 |
| Brand | CONTROLTEK® |
Be the first to review “Extra-Capacity Coin Tray, Dimes, 1 Compartment, Denomination and Capacity Etched On Side, 10.5 x 4.75 x 5, Plastic, Green” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.