Bill Counter with Counterfeit Detection, 1,900 Bills/min, 10 x 13.6 x 11.6, White
Login to View Prices
Quickly and accurately counts cash. LCD display indicates total. Ideal for small businesses or garage sales.
Additional information
| Weight | 13.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.00 × 12.00 × 12.50 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Height | 11.6" |
| Width | 10" |
| Display Size | LCD |
| Special Features | With Counterfeit Detection |
| Global Product Type | Automated Cash Counters |
| Power Source(s) | Electric |
| Cash/Coin Counter Type | Bill Counter |
| Denomination | U.S. Currency |
| Counting/Sorting Speed | 1,900 Bills/min |
| Depth | 13.6" |
| Material(s) | Plastic |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 813732015163 |
| MPN | 525522 |
| Brand | CONTROLTEK® |













Reviews
There are no reviews yet.