Expanding Zipper Pouch, 3-Hole Punched, 13″ x 9.25″, Clear/Black
Login to View Prices
Expanding zipper pouch provides easy access and extra flexibility for storing office supplies and essentials. Pleated design accommodates bulky items. Contents stay secure with zipper closure. Letter-size hanging bar allows use in file cabinets. Remove the bar to carry separately or store securely in a standard three-ring binder. Clear mesh for strength and easy identification of contents.
Additional information
| Weight | 0.3180 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.00 × 11.50 × 0.25 in |
| Material(s) | Nylon |
| Height | 9.25" |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Punched/Unpunched | 3-Hole Punched |
| Color Family | Clear |
| Width | 13" |
| Material Type | Fabric |
| Color(s) | Clear/Black |
| Global Product Type | Binder-Insertable Pencil Pouches |
| Case/Pouch Closure Type | Zipper |
| Carrying Handle | No |
| Checkpoint Friendly | No |
| Number of Compartments | 1 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 024591509049 |
| MPN | 50904 |
| Brand | Advantus |














Reviews
There are no reviews yet.