Ettore Super Compact Bucket – 12 quart – Heavy Duty, Sturdy Handle, Compact, Ergonomic Grip – 7.3″ x 17.5″ – Yellow – 1 Each
Additional information
| Brand | Ettore Products Company |
|---|---|
| Product Type | Bucket |
| Product Color | Yellow |
| Country Of Origin | China |
| Bucket Capacity | 12 quart |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 7.3" |
| Width | 17.5" |
| Brand Name | Ettore |
| Features | Ergonomic Grip |
| Manufacturer | Ettore Products Company |
| Product Name | Super Compact Bucket |
| Manufacturer Part Number | 86000 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Super Compact Bucket a heavy-duty, multipurpose water bucket with a sturdy handle for convenient transportation. It is designed to fit most window-cleaning tools and more. Highly visible design helps you avoid unnecessary accidents. Large, 3-gallon capacity easily fits a 14" squeegee and window washer (each sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 7 oz |











