Improve your speed and accuracy when counting, sorting and handling paper or currency. Provides moisture for a positive grip which lessens tension and hand fatigue. Ergo-style container is canted with convex shape to expose more product surface. Container is made from recycled material.
Additional information
| Weight | 0.2600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.75 × 2.75 × 2.00 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Compliance Standards | 16 CFR1500.3 Compliant |
| Moistener Size | 1.5 oz |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Global Product Type | Fingertip Moisteners |
| UPC | 084417121343 |
| MPN | 12134 |
| Brand | Lee Sortkwik® |















Reviews
There are no reviews yet.