Aquapad Envelope Moisture Dispenser, 3.75″ x 3.75″ x 2.25″, Black
Login to View Prices
83 in stock
SKU:
PRELM3
Categories: General Office Accessories, Office
All-purpose moistener designed for fast processing of envelopes. Easily moistens all sizes of envelopes in one mess-free pass. Separate area specifically made to apply moisture to stamps or fingers. Advanced cellulose wick pulls water up from bottom- stays moist for days. Enclosed housing prevents splashing and protects water supply from evaporation.Package Includes: Casing; Lid; Wick
Additional information
| Weight | 0.3430 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.30 × 4.00 × 3.40 in |
| Moistener Size | 3.75" x 3.75" x 2.25" |
| Package Includes | Wick |
| Global Product Type | Envelope Moisteners |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Black |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Material(s) | Glycerin |
| UPC | 015086207403 |
| MPN | LM3 |
| Brand | Premier® |
Be the first to review “Aquapad Envelope Moisture Dispenser, 3.75″ x 3.75″ x 2.25″, Black” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.