ERC38B Ribbon, Black
Login to View Prices
2173 in stock
SKU:
EPSERC38B
Categories: Office, Writing & Correction Supplies
For use with Epson® TM-U200, TM-U210, TM-U220, TM-U230, TM-U300, TM-U325 and TM-U375 cash registers. Long life and exceptional character definition.
Additional information
| Weight | 0.1040 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.10 × 3.10 × 1.20 in |
| Material(s) | Fabric |
| For Use With | Epson® TM-U200, 300A, 300B, 300C, 300D, 370, 375 |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | G |
| OEM/Compatible | OEM |
| Color(s) | Black |
| Global Product Type | Ink/Correction Ribbons |
| Ribbon Type | Cartridge |
| Device Types | Cash Register |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 010343812628 |
| MPN | ERC38B |
| Brand | Epson® |
Be the first to review “ERC38B Ribbon, Black” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.