DS-770 II Color Duplex Document Scanner, 600 dpi Optical Resolution, 100-Sheet Duplex Auto Document Feeder
Login to View Prices
The perfect choice for heavy-use environments, the fast, efficient DS-770 II document scanner delivers high-quality scans up to 45 ppm/90 ipm. It features a robust 100-page Auto Document Feeder and includes TWAIN and ISIS® drivers for easy integration with most existing professional document management systems. A peak daily duty cycle up to 7,000 sheets helps enhance productivity for busy workgroups. The DS-770 II scans to online storage accounts, so you can efficiently send critical documents to their destination.Package Includes: Start Here Poster; SuperSpeed USB 3.0 Cable; AC Adapter with Power Cable
Additional information
| Weight | 10.3000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.50 × 9.80 × 11.30 in |
| Connector/Port/Interface | USB 3.0 |
| Ship Class Code | H |
| Compliance Standards | Energy Star Rated |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Global Product Type | Sheetfed Scanners |
| Automatic Duplexing | Yes |
| Auto Document Feed/Sheets | 100 |
| Scan Speed (Black) | 45 ppm |
| Scan Speed (Color) | 45 ppm |
| Scan Size (W x H) | 8.5" x 240" |
| Color Bit Depth | 30-bit |
| Package Includes | AC Adapter with Power Cable |
| Operating System Compatibil | Windows® 7, 8, 8.1, 10 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Grayscale Bit Depth | 24-bit |
| UPC | 010343960213 |
| MPN | B11B262201 |
| Brand | Epson® |















Reviews
There are no reviews yet.