Dome-Top Cold Cup Lids, Fits 28 oz to 32 oz Cold Cups, Plastic, Clear, 500/Carton
Login to View Prices
1 in stock
SKU:
SCCLD28CH
Categories: Cups & Lids, Food Service
High walls are tailor made for sundaes, shakes and other frozen treats. Round opening enables lid-on filling. Tight fit prevents messy leaks.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 5.2100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.06 × 11.88 × 9.19 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Clear |
| Color Family | Clear |
| Material Type | Plastic |
| For Use With | RP28NP-J8000 |
| Fits | 28 oz to 32 oz Cold Cups |
| Global Product Type | Cold Cup Dome Lids |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 738780164222 |
| MPN | LD28CH-0090 |
| Brand | SOLO® |
Be the first to review “Dome-Top Cold Cup Lids, Fits 28 oz to 32 oz Cold Cups, Plastic, Clear, 500/Carton” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.