Create your own cubicle or wall sign in just minutes with the easy-to-use “Do-it-Yourself” sign. Use web-based templates to create the customized insert and print out on your laser or inkjet printer. Translucent cover reduces glare and protects sign. Includes panel wall hooks and double-sided foam mounting tape.Package Includes: Mounting Clips; Foam Mounting Tape
Additional information
| Weight | 0.2290 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.00 × 2.30 × 0.80 in |
| Global Product Type | Sign Frames & Holders |
| Mounting Details | Double-Sided Foam Tape |
| Face Color(s) | Translucent |
| Size | 9.38 x 2 |
| Package Includes | Foam Mounting Tape |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Frame Material | Plastic |
| Height | 2" |
| Width | 9.38" |
| Orientation | Horizontal |
| Placement | Wall |
| Frame Color | Black |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 091141837006 |
| MPN | 83700 |
| Brand | Advantus |












Reviews
There are no reviews yet.