Feel clean, masculine and confident with Speed Stick Deodorant for Men, Regular scent. Odor fighting formula that provides 24 hour freshness for maximum confidence. Includes comfort guard applicator for comfort and control.
Additional information
| Weight | 2.6880 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.75 × 5.75 × 4.88 in |
| Scent | Regular |
| Capacity (Weight) | 1.8 oz |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Anti-Perspirants/Deodorants |
| Ship Class Code | B |
| Active Ingredient | Aluminum Zirconium Tetrachlorohydrex Gly |
| Personal Care Product Type | Deodorant |
| Product Packaging | Container |
| Material(s) | Plastic |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 022200940207 |
| MPN | 194020 |
| Brand | Speed Stick® |














Reviews
There are no reviews yet.