Dacasso Leatherette Square Coaster Set
- Brand: Dacasso Limited, Inc
- SKU: DACA3343
Login to View Prices
In stock
Dacasso Leatherette Square Coaster Set – Square – Chocolate Brown – Leatherette – 1Each
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Coaster |
| Product Color | Chocolate Brown |
| Product Material | Leatherette |
| Country Of Origin | India |
| Shape | Square |
| Height | 4.6" |
| Width | 3.6" |
| Depth | 4.6" |
| Product Series | 1000 |
| Brand Name | Dacasso |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leatherette Square Coaster Set |
| Manufacturer Part Number | A3343 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Square Coaster Set features two separate compartments to organize the 10 square coasters. faux-leather body gives you the style and look of leather in a cost-efficient design. The bottom is lined with soft velveteen to protect surfaces from scuffs and scratches. Versatile holder can hold either round or square coasters.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Chocolate Brown Leatherette 10 Square Coaster Set with Holder</li> <li>10 x A3455 Coasters</li> </ul> |
| Limited Warranty | 1 Year |
Dacasso Leatherette Square Coaster Set
- Brand: Dacasso Limited, Inc
- SKU: DACA1359
Login to View Prices
In stock
Dacasso Leatherette Square Coaster Set – Square – Black – Top Grain Leather – 1Each
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Coaster |
| Product Color | Black |
| Product Material | Top Grain Leather |
| Country Of Origin | India |
| Shape | Square |
| Product Series | 1000 |
| Brand Name | Dacasso |
| Features | Wrapped Edge |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leatherette Square Coaster Set |
| Manufacturer Part Number | A1359 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Square Coaster Set Holder features multiple compartments to hold more than just coasters. Center compartments are perfect for small stationary items, including paper clips, pens, sticky notes and more. The interior compartments and bottom are lined with soft velveteen to prevent scuffs and scratches. Wrapped-edge design offers greater durability for lasting use. faux-leather body gives you the style and look of leather in a cost-efficient design.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
Dacasso Leatherette Square Coaster Set
- Brand: Dacasso Limited, Inc
- SKU: DACA1343
Login to View Prices
In stock
Dacasso Leatherette Square Coaster Set – Square – Black – Leatherette – 1Each
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Coaster |
| Product Color | Black |
| Product Material | Leatherette |
| Country Of Origin | India |
| Shape | Square |
| Height | 4.6" |
| Width | 3.6" |
| Depth | 4.6" |
| Product Series | 1000 |
| Brand Name | Dacasso |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leatherette Square Coaster Set |
| Manufacturer Part Number | A1343 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Square Coaster Set features two separate compartments to organize the 10 square coasters. faux-leather body gives you the style and look of leather in a cost-efficient design. The bottom is lined with soft velveteen to protect surfaces from scuffs and scratches. Versatile holder can hold either round or square coasters.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Black Leatherette 10 Square Coaster Set with Holder</li> <li>10 x A1055 Coasters</li> </ul> |
| Limited Warranty | 1 Year |
























