Dacasso Leatherette Round Coaster Set
- Brand: Dacasso Limited, Inc
- SKU: DACA3335
Login to View Prices
In stock
Dacasso Leatherette Round Coaster Set – Round – Chocolate Brown – Leatherette – 1Each
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Coaster |
| Product Color | Chocolate Brown |
| Product Material | Leatherette |
| Country Of Origin | India |
| Shape | Round |
| Height | 4.6" |
| Width | 3.6" |
| Depth | 4.6" |
| Product Series | 1000 |
| Brand Name | Dacasso |
| Features | Wrapped Edge |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leatherette Round Coaster Set |
| Manufacturer Part Number | A3335 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Round Coaster Set features two separate compartments to organize the 10 round coasters. faux-leather body gives you the style and look of leather in a cost-efficient design. The bottom is lined with soft velveteen to protect surfaces from scuffs and scratches. Versatile holder can hold either round or square coasters.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Chocolate Brown Leatherette 10 Round Coaster Set with Holder</li> <li>10 x A3454 Coasters</li> </ul> |
| Limited Warranty | 1 Year |
Dacasso Leatherette Round Coaster Set
- Brand: Dacasso Limited, Inc
- SKU: DACA1358
Login to View Prices
In stock
Dacasso Leatherette Round Coaster Set – Round – Black – Leatherette – 1Each
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Coaster |
| Product Color | Black |
| Product Material | Leatherette |
| Country Of Origin | India |
| Shape | Round |
| Product Series | 1000 |
| Brand Name | Dacasso |
| Features | Wrapped Edge |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leatherette Round Coaster Set |
| Manufacturer Part Number | A1358 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Round Coaster Set Holder features multiple compartments to hold more than just coasters. Center compartments are perfect for small stationary items, including paper clips, pens, sticky notes and more. The interior compartments and bottom are lined with soft velveteen to prevent scuffs and scratches. Wrapped-edge design offers greater durability for lasting use. faux-leather body gives you the style and look of leather in a cost-efficient design.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
Dacasso Leatherette Round Coaster Set
- Brand: Dacasso Limited, Inc
- SKU: DACA1335
Login to View Prices
In stock
Dacasso Leatherette Round Coaster Set – Round – Black – Leatherette – 1Each
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Coaster |
| Product Color | Black |
| Product Material | Leatherette |
| Country Of Origin | India |
| Shape | Round |
| Height | 4.6" |
| Width | 3.6" |
| Depth | 4.6" |
| Product Series | 1000 |
| Brand Name | Dacasso |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leatherette Round Coaster Set |
| Manufacturer Part Number | A1335 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Round Coaster Set features two separate compartments to organize the 10 round coasters. faux-leather body gives you the style and look of leather in a cost-efficient design. The bottom is lined with soft velveteen to protect surfaces from scuffs and scratches. Versatile holder can hold either round or square coasters.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Black Leatherette 10 Round Coaster Set with Holder</li> <li>10 x A1054 Coasters</li> </ul> |
| Limited Warranty | 1 Year |






























