Dacasso Leather Round Coaster Set
- Brand: Dacasso Limited, Inc
- SKU: DACA3435
Login to View Prices
In stock
Dacasso Leather Round Coaster Set – Round – Chocolate Brown – Top Grain Leather – 1Each
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Coaster |
| Product Color | Chocolate Brown |
| Product Material | Top Grain Leather |
| Country Of Origin | India |
| Shape | Round |
| Height | 4.6" |
| Width | 3.6" |
| Depth | 4.6" |
| Product Series | 1000 |
| Brand Name | Dacasso |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leather Round Coaster Set |
| Manufacturer Part Number | A3435 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Chocolate Brown Leather Coaster Set features two separate compartments to organize the 10 round coasters. Top-grain leather adds professional style to any work space. The bottom is lined with soft velveteen to protect surfaces from scuffs and scratches. Versatile holder can hold either round or square coasters.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Chocolate Brown Leather 10 Round Coaster Set with Holder</li> <li>10 x A3471 Coasters</li> </ul> |
| Limited Warranty | 1 Year |
Dacasso Leather Round Coaster Set
- Brand: Dacasso Limited, Inc
- SKU: DACA1035
Login to View Prices
In stock
Dacasso Leather Round Coaster Set – Round – Black – Top Grain Leather – 1Each
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Coaster |
| Product Color | Black |
| Product Material | Top Grain Leather |
| Country Of Origin | India |
| Shape | Round |
| Height | 4.6" |
| Width | 3.6" |
| Depth | 4.6" |
| Product Series | 1000 |
| Brand Name | Dacasso |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leather Round Coaster Set |
| Manufacturer Part Number | A1035 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Chocolate Black Leather Coaster Set features two separate compartments to organize the 10 round coasters. Top-grain leather adds professional style to any work space. The bottom is lined with soft velveteen to protect surfaces from scuffs and scratches. Versatile holder can hold either round or square coasters.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Black Leather 10 Round Coaster Set with Holder</li> <li>10 x A1071 Coasters</li> </ul> |
| Limited Warranty | 1 Year |
Dacasso Leather Round Coaster Set
- Brand: Dacasso Limited, Inc
- SKU: DACA1058
Login to View Prices
In stock
Dacasso Leather Round Coaster Set – Round – Black – Top Grain Leather – 1Each
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Coaster |
| Product Color | Black |
| Product Material | Top Grain Leather |
| Country Of Origin | India |
| Shape | Round |
| Product Series | 1000 |
| Brand Name | Dacasso |
| Features | Wrapped Edge |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leather Round Coaster Set |
| Manufacturer Part Number | A1058 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Top-Grain Leather Round Coaster Set with holder features multiple compartments to hold more than just coasters. Center compartments are perfect for small stationary items, including paper clips, pens, sticky notes and more. The interior compartments and bottom are lined with soft velveteen to prevent scuffs and scratches. Wrapped-edge design offers greater durability for lasting use. Coaster set includes eight round coasters.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |






























