Dac Stax Height and Angle Adjustable Convertible Monitorlaptopprinter Stand
Login to View Prices
DAC Stax Height and Angle Adjustable Convertible Monitor/Laptop/Printer Stand – 66 lb Load Capacity – 4.8″ Height x 11″ Width – Black
Additional information
| Brand | First Base, Inc |
|---|---|
| Product Type | Monitor Stand |
| Additional Warranty Informati | <p>1 Year.</p> |
| Product Color | Black |
| Height Adjustable | Yes |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 4.8" |
| Width | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Maximum Load Capacity | 66 lb |
| Brand Name | DAC |
| Length | 15.8" |
| Manufacturer | First Base, Inc |
| Product Name | Stax Height and Angle Adjustable Convertible Monitor/Laptop/Printer Stand |
| Application/Usage | Notebook |
| Manufacturer Part Number | 2260 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>2-in-1 monitor stand features a convertible design to easily change from a monitor stand to a laptop stand or vice versa. Height adjustable construction allows you to quickly raise or lower the height of the stand to help prevent discomfort during prolonged working periods. Cable clip keeps your charging cables neatly organized to reduce desktop clutter. Monitor stand supports monitors and laptops up to 66 lb.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |













