Custom Message Stamp, Pre-Inked, N11, 1.94 x 0.69
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
XST1XPN11
Categories: Office, Stamps & Stamp Supplies
Be creative and turn your logo, address or artwork into a custom stamp—or select any of our established impression styles. Laser engraved to provide a perfect impression time after time. ABS plastic frame.Package Includes: Includes one stamp.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 1.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.00 × 2.00 × 2.00 in |
| Package Includes | Includes one stamp. |
| Ink Types | Re-Inkable |
| Number of Lines | 5 |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Frame/Housing Material(s) | ABS Plastic |
| Custom Order Information | (For example: SHN05, Type Style, Red, Second Notice) |
| Ink Color(s) | Violet |
| Global Product Type | Custom Message Stamps |
| Stamp Type | Custom Message |
| Ship Class Code | S |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 63% |
| Layouts Available | 203 |
| Suggested Use | Larger Stamp For Extra-Long Messages Or Addresses |
| Impression Height | 0.69" |
| Impression Width | 1.94" |
| Maximum Characters Per Line | 27 |
| Total Recycled Content Perc | 63% |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| UPC | 039956322058 |
| MPN | 1XPN11 |
| Brand | Xstamper® |
Be the first to review “Custom Message Stamp, Pre-Inked, N11, 1.94 x 0.69” Cancel reply











Reviews
There are no reviews yet.