Counter-Height 3.1 Cu. Ft Two-Door Refrigerator/Freezer, Black/Stainless Steel
Login to View Prices
Attractive counter-high unit features a space-saving flush-back design. Full-range temperature control allows you to tailor operation to fit your needs. Handy in-door can dispenser accommodates up to five 12-oz cans. Reversible doors. Produce crisper keeps fresh fruits and vegetables at their best. 2.1 cu. ft. refrigerator section. 1.0 cu. ft. freezer section.
Additional information
| Weight | 33.0600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.00 × 22.50 × 20.25 in |
| Compliance Standards | Energy Star Rated |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Depth | 18.75" |
| Material(s) | Fiberglass/Stainless Steel |
| Global Product Type | Counter Height Refrigerators |
| Interior Volume Capacity | 3.1 cu ft |
| Width | 18.75" |
| Color(s) | Black/Stainless Steel |
| Height | 33.5" |
| Ship Class Code | B |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 079841023134 |
| MPN | RA31B3S |
| Brand | Avanti |


















Reviews
There are no reviews yet.