Cosco XL Fold-in-Half Card Table – Four Leg Base – 4 Legs x 38.50″ Table Top Width x 38.50″ Table Top Depth – 29.50″ Height – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Dorel Industries, Inc |
|---|---|
| Product Type | Folding Table |
| Base Included | Yes |
| Base Style | Four Leg |
| Table Top Width | 38.50" |
| Number Of Legs | 4 |
| Table Top Depth | 38.50" |
| Color/Finish | Black |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 29.50" |
| Maximum Load Capacity | 200 lb |
| Brand Name | Cosco |
| Features | Compact |
| Manufacturer | Dorel Industries, Inc |
| Product Model | 14036BLK1E |
| Product Name | XL Fold-in-Half Card Table |
| Application/Usage | Party |
| Manufacturer Part Number | 14036BLK1E |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>XL Fold-in-Half Card Table features a pinch-free locking system to make setup easy, safe and worry-free. Its raised construction allows wheelchairs to fit comfortably. Nonmarring leg tips prevent slipping when in use. Plus, it protects your floor's surface from any possible damage to give you peace of mind. Before storing it away, simply fold it in half and use the handle for easy transportation and storage. Lightweight table supports up to 200 lb.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Weight (Approximate) | 12.94 lb |
Cosco XL Fold-in-Half Card Table – Four Leg Base – 4 Legs x 38.50″ Table Top Width x 38.50″ Table Top Depth – 29.50″ Height – Gray – 1 Each
Additional information
| Brand | Dorel Industries, Inc |
|---|---|
| Product Type | Folding Table |
| Base Included | Yes |
| Base Style | Four Leg |
| Table Top Width | 38.50" |
| Number Of Legs | 4 |
| Table Top Depth | 38.50" |
| Color/Finish | Gray |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 29.50" |
| Maximum Load Capacity | 200 lb |
| Brand Name | Cosco |
| Features | Compact |
| Manufacturer | Dorel Industries, Inc |
| Product Model | 14036GRY1E |
| Product Name | XL Fold-in-Half Card Table |
| Application/Usage | Party |
| Manufacturer Part Number | 14036GRY1E |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>XL Fold-in-Half Card Table features a pinch-free locking system to make setup easy, safe and worry-free. Its raised construction allows wheelchairs to fit comfortably. Nonmarring leg tips prevent slipping when in use. Plus, it protects your floor's surface from any possible damage to give you peace of mind. Before storing it away, simply fold it in half and use the handle for easy transportation and storage. Lightweight table supports up to 200 lb.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Weight (Approximate) | 12.94 lb |


























