Correction Tape Dispenser, Non-Refillable, White Applicator, 0.2″ x 315″, 6/Pack
Login to View Prices
Correcting mistakes couldn’t be easier. Convenient, easy-to-use design handles both single- and multiple-line corrections. Film-based white correction tape completely covers print or pen marks in one pass, ensuring uniform results. Transparent casing allows you to keep an eye on your remaining supply levels. Non-refillable.
Additional information
| Weight | 0.2000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.62 × 3.75 × 2.00 in |
| Tape Length | 315" |
| Case Color(s) | Transparent/Red |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Tape Width | 0.2" |
| Global Product Type | Non-Refillable Correction Tapes |
| Line Coverage | 1 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 087547756065 |
| MPN | UNV75606 |
| Brand | Universal® |
















Reviews
There are no reviews yet.