Condiment Packets, Mustard, 0.16 oz Packet, 200/Carton
Login to View Prices
Individual servings provide convenient portion control. Easy tear open packets. Add a little flavor to your meal. Great for meals on the go or packed lunches.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 2.3500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.75 × 5.60 × 4.45 in |
| Non-GMO | No |
| Compliance Standards | Kosher Certified |
| Ship Class Code | N |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Packet |
| Vegan | No |
| Sugar Free | Yes |
| Contains Nuts | No |
| Contains Dairy | No |
| Global Product Type | Condiments |
| Kosher | Yes |
| Gluten Free | Yes |
| Volume Capacity | 0.16 oz |
| Special Features | Mustard |
| Food Type | Mustard |
| Flavor | Mustard |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 071603705289 |
| MPN | PPIVENL065 |
| Brand | Vistar |











Reviews
There are no reviews yet.