If you’re looking for a healthy snack, look no further than this Nature’s Garden Healthy Cranberry Health Mix pouch. Grab a handful of dried cranberries, dried raisins, walnuts, almonds, pepitas, peanuts and sunflower seeds and enjoy the great natural taste. Ideal for packed lunches or snacking on-the-go.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 3.9300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.80 × 9.60 × 9.50 in |
| Capacity (Weight) | 1.2 oz |
| Non-GMO | No |
| Gluten Free | No |
| Kosher | No |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Disclaimer Statement | Packed and processed in a facility that packages peanuts, tree nuts, milk, soy, wheat and egg products. May contain pits, shell pieces, or other naturally occurring objects. |
| Vegan | No |
| Contains Wheat | No |
| Contains Sesame | No |
| Contains Soy | No |
| Contains Crustacean/Shellfi | No |
| Contains Fish | No |
| Contains Dairy | No |
| Contains Eggs | No |
| Flavor | Cranberry Health Mix |
| Sugar Free | No |
| Contains Nuts | Yes |
| Food Type | Trail Mix, Nuts & Seeds |
| Global Product Type | Nuts |
| Product Packaging | Pouch |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 846548070248 |
| MPN | 7024 |
| Brand | Nature's Garden |












Reviews
There are no reviews yet.