Computer Stand with Locking Wheels, Supports 40 lb, 3 x 16.5 x 4.5, Black
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
KCS10870
Categories: Desk & Workstation Add-Ons, Furniture
Rotates for easy rear access and cable installation. Expands to hold most tower units. Locking wheels with the weight of tower keeps computer safely in place.
Additional information
| Weight | 2.7000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.50 × 8.25 × 2.50 in |
| Caster/Glide/Wheel | Four Casters |
| Ship Class Code | J |
| Overall Depth | 16.5" |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Black |
| Global Product Type | Mobile CPU Holders |
| Color Family | Black |
| Maximum Weight Capacity | 40 lb |
| Overall Height | 4.5" |
| Overall Width | 3" to 10" |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 762984108706 |
| MPN | KCS10870 |
| Brand | Kelly Computer Supply |
Be the first to review “Computer Stand with Locking Wheels, Supports 40 lb, 3 x 16.5 x 4.5, Black” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.