Compatible Yellow Ink, Replacement for 728 ( F9K15A), 300 mL
Login to View Prices
2 in stock
SKU:
CTGWH728Y
Categories: Printing Supplies, Technology
High quality, meets or exceeds national brands. Brings out the best in your device. Significant savings over national brands.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 1.8400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.66 × 4.33 × 1.38 in |
| For Use With | HP DesignJet T730, T830, T830 MFP |
| Market Indicator (Cartridge | 728 |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Yellow |
| Remanufactured | No |
| Liquid Volume | 300 mL |
| Supply Type | Ink |
| Device Types | Wide Format Inkjet Printer |
| Global Product Type | Ink/Ink Cartridges |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Replacement For | F9K15A |
| UPC | 801509400069 |
| MPN | CIGWH728Y |
| Brand | Clover Imaging Group |
Be the first to review “Compatible Yellow Ink, Replacement for 728 ( F9K15A), 300 mL” Cancel reply











Reviews
There are no reviews yet.