Combination Lock, Stainless Steel, 1.87″ Wide, Silver
Login to View Prices
11318 in stock
SKU:
MLK1500D
Categories: Book Bags & Supply Cases, SCHOOL SUPPLIES
Three-number dialing and 1,500 combinations for maximum security. Hardened steel shackle for extra cut resistance. Black dial.
Additional information
| Weight | 0.3000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.50 × 3.50 × 1.50 in |
| Global Product Type | Combination Padlocks |
| Shackle Material | Hardened Steel |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Silver |
| Ship Class Code | A |
| Shackle Size | 7 mm |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Width | 1.87" |
| Lock Type | 3-Number Combination |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 071649396502 |
| MPN | 1500D |
| Brand | Master Lock® |
Be the first to review “Combination Lock, Stainless Steel, 1.87″ Wide, Silver” Cancel reply















Reviews
There are no reviews yet.