Cold Brew Iced Tea Bags, English Classic, 0.07 oz Tea Bag, 20/Box
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
TWG51331
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Food Service
TWININGS® has perfected the art of delivering a refreshing glass of fresh-brewed iced tea, without the work, without the time. Made with real tea leaves, their unique blend delivers the same full-bodied taste as hot-steeped tea, only without the hot water, and it can all be done in just five minutes. Enjoy sweetened or plain. Made entirely of all-natural ingredients.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 0.1800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.13 × 3.10 × 2.70 in |
| Beverage Type | Iced Tea |
| Ship Class Code | N |
| Flavor | English Classic |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Tea Bag |
| Capacity (Weight) | 0.07 oz |
| Global Product Type | Tea Bags |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 070177261658 |
| MPN | TNA51331 |
| Brand | TWININGS® |
Be the first to review “Cold Brew Iced Tea Bags, English Classic, 0.07 oz Tea Bag, 20/Box” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.