CEP CepPro Magazine Rack – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | CEP |
|---|---|
| Product Type | Magazine File |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | France |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 12.2" |
| Width | 3.2" |
| Depth | 10.2" |
| Brand Name | CEP |
| Features | Handle |
| Manufacturer | CEP |
| Product Name | CepPro Magazine Rack |
| Product Line | CepPro |
| Manufacturer Part Number | 1006740161 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>The CepPro Magazine Rack features dynamic, elegant lines that's highlighted by a contrasting finish on a glossy background to make it a stylish addition to your work space. Versatile design allows you to store up to letter-size documents vertically or horizontally. Handle provides an excellent grip to move easily within the room. Retaining wall lip facilitates the easy storage or retrieval of records. Shock-resistant construction prevents cracking to withstand the rigors of daily use.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
CEP CepPro Magazine Rack – Gray – 1 Each
Additional information
| Brand | CEP |
|---|---|
| Product Type | Magazine File |
| Product Color | Gray |
| Country Of Origin | France |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 12.2" |
| Width | 3.2" |
| Depth | 10.2" |
| Brand Name | CEP |
| Features | Handle |
| Manufacturer | CEP |
| Product Name | CepPro Magazine Rack |
| Product Line | CepPro |
| Manufacturer Part Number | 1006741061 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>The CepPro Magazine Rack features dynamic, elegant lines that's highlighted by a contrasting finish on a glossy background to make it a stylish addition to your work space. Versatile design allows you to store up to letter-size documents vertically or horizontally. Handle provides an excellent grip to move easily within the room. Retaining wall lip facilitates the easy storage or retrieval of records. Shock-resistant construction prevents cracking to withstand the rigors of daily use.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |















