Alba Magazine Holder – Silver – Metal – 1 Each
Additional information
| Brand | Alba, Inc |
|---|---|
| Product Type | Magazine File |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Metal |
| Height | 33.5" |
| Width | 10.2" |
| Depth | 3.1" |
| Brand Name | Alba |
| Manufacturer | Alba, Inc |
| Product Model | MESHMAG M |
| Product Name | Magazine Holder |
| Manufacturer Part Number | MESHMAGM |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Made of metal mesh, this magazine rack is ultra-resistant. It conveniently collects and stores a thick stack of your magazines and documents so you can keep them close at hand. It accommodates all documents up to A4 format. Part of a full line of Alba mesh office accessories, you can pair it with these other work essentials for a coordinated look.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 15.17 oz |












