Case Logic VNAI-215 Carrying Case (Backpack) for 15.6″ Notebook – Black
- SKU: IMSKV7285
Straightforward and all-business with a hint of subtle styling, this laptop toploader has dedicated compartments for your 15.6″ laptop, documents and the daily accessories you need to get between home and work.
- Front pocket features a wide base for bulky items like a power brick
- Front pocket panel provides basic organization for small daily accessories
- Internal Divider keeps documents separated from other items in your bag
- Padded laptop compartment walls provide extra protection
- Tailored case compatible with most laptops with a 15.6” screen
Additional information
| Weight | 1.1800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.70 × 2.80 × 14.60 in |
| Limited Warranty | 25 Year |
| Packaged Quantity | 1 Carton |
| Manufacturer Website Addres | |
| Manufacturer | Case Logic, Inc |
| Carrying Options | Handle,Shoulder Strap |
| Country of Origin | Cambodia |
| Package Contents | <li>15.6" Top Loading Laptop Case</li><li>Strap</li> |
| Application/Usage | Notebook,Accessories,Document |
| Product Model | VNAI-215 |
| Accessibility | Top Loading |
| Product Type | Carrying Case |
| Style | Backpack |
| Product Material | Polyester |
| Laptop Compartment | Yes |
| Maximum Screen Size Support | 15.6" |
| Product Color | Black |
| UPC | 0 |
| MPN | 3201492 |
| Brand | Case Logic |
Be the first to review “Case Logic VNAI-215 Carrying Case (Backpack) for 15.6″ Notebook – Black” Cancel reply





















Reviews
There are no reviews yet.