Business Source Plain Index Cards – 5″ Width x 3″ Length – 100 / Pack
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Index Card |
| Sheet Size | 5" Width x 3" Length |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Plain Index Cards |
| Manufacturer Part Number | 65258 |
| Marketing Information | <p>Plain index cards make note-taking easy and simple. Cards are rotary-cut for uniform height and blank on each side for maximum note-taking space. Each card offers an 8 point thickness, 90 lb. basis weight and a 165 GSM index cardstock.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Additional Information | <ul><li>Media Color: White</li><li>Media Type: Plain</li><li>Media Quantity: 100</li><li>Media Weight (Max): 165g/m², </li></ul> |
Business Source Plain Index Cards – 6″ Width x 4″ Length – 100 / Pack
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Index Card |
| Sheet Size | 6" Width x 4" Length |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Plain Index Cards |
| Manufacturer Part Number | 65260 |
| Marketing Information | <p>Plain index cards make note-taking easy and simple. Cards are rotary-cut for uniform height and blank on each side for maximum note-taking space. Each card offers an 8 point thickness, 90 lb. basis weight and a 165 GSM index cardstock.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Additional Information | <ul><li>Media Color: White</li><li>Media Type: Plain</li><li>Media Quantity: 100</li><li>Media Weight (Max): 165g/m², </li></ul> |
Business Source Plain Index Cards – 8″ Width x 5″ Length – 100 / Pack
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Index Card |
| Sheet Size | 8" Width x 5" Length |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Plain Index Cards |
| Manufacturer Part Number | 65262 |
| Marketing Information | <p>Plain index cards make note-taking easy and simple. Cards are rotary-cut for uniform height and blank on each side for maximum note-taking space. Each card offers an 8 point thickness, 90 lb. basis weight and a 165 GSM index cardstock.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Additional Information | <ul><li>Media Color: White</li><li>Media Type: Plain</li><li>Media Quantity: 100</li><li>Media Weight (Max): 165g/m², </li></ul> |























