Business Source Ruled Index Cards – 5″ Width x 3″ Length – 100 / Pack
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Index Card |
| Sheet Size | 5" Width x 3" Length |
| Basis Weight | 72 lb |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Ruled Index Cards |
| Manufacturer Part Number | 65259 |
| Marketing Information | <p>Ruled index cards make note-taking easy and simple. Cards are rotary-cut for uniform height and horizontally ruled on one side only for versatile note-taking space. Each card offers an 8 point thickness, 72 lb. basis weight and a 160 gsm index cardstock.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Additional Information | <ul><li>Media Color: White</li><li>Media Type: Printed</li><li>Front Ruling Type: Ruled</li><li>Media Quantity: 100</li><li>Media Weight (Max): 160g/m², </li></ul> |
Business Source Ruled Index Cards – 6″ Width x 4″ Length – 100 / Pack
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Index Card |
| Sheet Size | 6" Width x 4" Length |
| Basis Weight | 72 lb |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Ruled Index Cards |
| Manufacturer Part Number | 65261 |
| Marketing Information | <p>Ruled index cards make note-taking easy and simple. Cards are rotary-cut for uniform height and horizontally ruled on one side only for versatile note-taking space. Each card offers an 8 point thickness, 72 lb. basis weight and a 160 gsm index cardstock.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Additional Information | <ul><li>Media Color: White</li><li>Media Type: Printed</li><li>Front Ruling Type: Ruled</li><li>Media Quantity: 100</li><li>Media Weight (Max): 160g/m², </li></ul> |
Business Source Ruled Index Cards – 8″ Width x 5″ Length – 100 / Pack
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Index Card |
| Sheet Size | 8" Width x 5" Length |
| Basis Weight | 72 lb |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Ruled Index Cards |
| Manufacturer Part Number | 65263 |
| Marketing Information | <p>Ruled index cards make note-taking easy and simple. Cards are rotary-cut for uniform height and horizontally ruled on one side only for versatile note-taking space. Each card offers an 8 point thickness, 72 lb. basis weight and a 160 gsm index cardstock.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Additional Information | <ul><li>Media Color: White</li><li>Media Type: Plain</li><li>Front Ruling Type: Ruled</li><li>Media Quantity: 100</li><li>Media Weight (Max): 160g/m², </li></ul> |
Business Source Ruled Index Cards – Front Ruling Surface – Ruled – 72 lb Basis Weight – 5″ x 3″ – White Paper – 1000 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Note Card |
| Sheet Size | 5" x 3" |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 72 lb |
| Ruling Surface Side | Front |
| Front Ruling Type | Ruled |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Ruled Index Cards |
| Manufacturer Part Number | 65259BX |
| Marketing Information | <p>Ruled index cards make note-taking easy and simple. Cards are rotary-cut for uniform height and horizontally ruled on one side only for versatile note-taking space. Each card offers an 8 point thickness, 72 lb. basis weight and a 160 gsm index cardstock.</p> |
| Packaged Quantity | 1000 / Box |
Business Source Ruled Index Cards – Front Ruling Surface – Ruled – 72 lb Basis Weight – 6″ x 4″ – White Paper – 1000 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Note Card |
| Sheet Size | 6" x 4" |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 72 lb |
| Ruling Surface Side | Front |
| Front Ruling Type | Ruled |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Ruled Index Cards |
| Manufacturer Part Number | 65261BX |
| Marketing Information | <p>Ruled index cards make note-taking easy and simple. Cards are rotary-cut for uniform height and horizontally ruled on one side only for versatile note-taking space. Each card offers an 8 point thickness, 72 lb. basis weight and a 160 gsm index cardstock.</p> |
| Packaged Quantity | 1000 / Box |
Business Source Ruled Index Cards – Front Ruling Surface – Ruled – 72 lb Basis Weight – 8″ x 5″ – White Paper – 500 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Note Card |
| Sheet Size | 8" x 5" |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 72 lb |
| Ruling Surface Side | Front |
| Front Ruling Type | Ruled |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Ruled Index Cards |
| Manufacturer Part Number | 65263BX |
| Marketing Information | <p>Ruled index cards make note-taking easy and simple. Cards are rotary-cut for uniform height and horizontally ruled on one side only for versatile note-taking space. Each card offers an 8 point thickness, 72 lb. basis weight and a 160 gsm index cardstock.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |
































