Business Source 3-Ring Plain Tab Indexes – 5 Write-on Tab(s)2″ Tab Width – 8.5″ Divider Width x 11″ Divider Length – Letter – 3 Hole Punched – White Divider – 100 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Tab Divider |
| Divider Color | White |
| Sheet Standard | Letter |
| Number Of Holes Punched | 3 |
| Punched Hole Size | 0.28" |
| Divider Width | 8.5" |
| Divider Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Total Number Of Tabs | 5 |
| Tab Width | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Tab Style | Write-on |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Punched |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | 3-Ring Plain Tab Indexes |
| Manufacturer Part Number | 20070 |
| Marketing Information | <p>Plain paper tab indexes feature 80 lb. stock and Mylar-reinforced edges that are three-hole punched with 9/32" holes. Write on these nonlaminated tabs or apply labels. Dividers are made with a high percentage of recycled material.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
| Weight (Approximate) | 80 lb |
Business Source 3-Ring Plain Tab Indexes – 8 Write-on Tab(s)1.25″ Tab Width – 8.5″ Divider Width x 11″ Divider Length – Letter – 3 Hole Punched – White Divider – 100 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Tab Divider |
| Divider Color | White |
| Sheet Standard | Letter |
| Number Of Holes Punched | 3 |
| Punched Hole Size | 0.28" |
| Divider Width | 8.5" |
| Divider Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Total Number Of Tabs | 8 |
| Tab Width | 1.25" |
| Tab Style | Write-on |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Mylar Reinforced Edge |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | 3-Ring Plain Tab Indexes |
| Manufacturer Part Number | 20071 |
| Marketing Information | <p>Plain paper tab indexes feature 80 lb. stock and Mylar-reinforced edges that are three-hole punched with 9/32" holes. Write on these nonlaminated tabs or apply labels. Dividers are made with a high percentage of recycled material.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
| Weight (Approximate) | 80 lb |















