BTI AC Adapter – 180 W – 19.5 V DC/9.23 A Output
- It supplies continuous power to your gadgets
- Up to 180 W maximum power output
- 9.23 A current enables your device recharge quickly
- Delivers 19.5 V DC to ensure that your device is always ready to use
- Desktop PC device supported for better reliance and optimal performance
Additional information
| Maximum Output Power | 180 W |
|---|---|
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| Maximum Output Current | 9.23 A |
| Manufacturer Website Addres | |
| Manufacturer | Battery Technology, Inc |
| Product Type | AC Adapter |
| Compatible to OEM Part Numb | <p>492-BBYH</p> |
| Compatibility | Dell Latitude Notebook |
| Limited Warranty | 24 Month |
| Device Supported | Desktop PC |
| UPC | 0 |
| MPN | 330-1830-BTI |
| Brand | BTI |












Reviews
There are no reviews yet.