Boorum & Pease Boorum Bound Memo Book

Roll over image to zoom in
Login to View Prices
Boorum & Pease Boorum Bound Memo Book – 96 Pages – 4 3/8″ x 7″ – 0.79″ x 7.4″ x 9.8″ – White Paper – Tan Cover – Hard Cover, Acid-free – 1 Each
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Memo Book |
| Sheet Size | 4 3/8" x 7" |
| Number Of Pages | 96 |
| Cover Color | Tan |
| Sheet Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.79" |
| Width | 7.4" |
| Brand Name | Boorum & Pease |
| Features | Acid-free |
| Length | 9.8" |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Boorum Bound Memo Book |
| Manufacturer Part Number | 6559 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Memo book features a hardbound cover with turned-edge construction for increased strength. Faint-ruled paper features acid-proof, permanent ink to help preserve your data and information. Premium-quality paper is great for keeping notes, recipes and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |









