Blueline Magnetic Monthly Desk Pad – Monthly – 12 Month – January 2024 – December 2024 – 1 Month Single Page Layout – Twin Wire – Multi – Chipboard – 8.5″ Height x 11″ Width – Reinforced, Sturdy, Reference Calendar, Notes Area, Reminder Section, Magnetic, Tear-off, Schedule Section, Event Calendar, Perforated Sheet – 1 Each
Additional information
| Brand | Dominion Blueline, Inc |
|---|---|
| Product Type | Calendar |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Product Color | Multi |
| Product Material | Chipboard |
| Country Of Origin | China |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Height | 8.5" |
| Width | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Blueline |
| Features | Perforated Sheet |
| Length | 0.3" |
| Manufacturer | Dominion Blueline, Inc |
| Product Name | Magnetic Monthly Desk Pad |
| Manufacturer Part Number | C181721A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | January to December. 1 month per sheet with 1 block per day. Note section on the side. Yearly calendar at the bottom of each sheet, reinforced chipboard backer, clear vinyl corners, magnets on the back, adheres on appliances and white boards. Tear-off sheet, bound at top. 11" x 8-1/2". English. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Blueline Magnetic Monthly Desk Pad – Monthly – 12 Month – January 2024 – December 2024 – 1 Month Single Page Layout – Twin Wire – Multi – Chipboard – 8.5″ Height x 11″ Width – Reinforced, Sturdy, Reference Calendar, Notes Area, Reminder Section, Magnetic, Tear-off, Schedule Section, Event Calendar, Perforated Sheet – 1 Each
Additional information
| Brand | Dominion Blueline, Inc |
|---|---|
| Product Type | Calendar |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Product Color | Multi |
| Product Material | Chipboard |
| Country Of Origin | China |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Height | 8.5" |
| Width | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Blueline |
| Features | Perforated Sheet |
| Length | 0.3" |
| Manufacturer | Dominion Blueline, Inc |
| Product Name | Magnetic Monthly Desk Pad |
| Manufacturer Part Number | C181721A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | January to December. 1 month per sheet with 1 block per day. Note section on the side. Yearly calendar at the bottom of each sheet, reinforced chipboard backer, clear vinyl corners, magnets on the back, adheres on appliances and white boards. Tear-off sheet, bound at top. 11" x 8-1/2". English. |
| Packaged Quantity | 1 Each |














