Axiom 3.84 TB Solid State Drive – 2.5″ Internal – SATA (SATA/600)
Login to View Prices
1 in stock
SKU:
SY5877425
Categories: Hard Drives/Solid State Drives, Storage Drives
Axiom 3.84 TB Solid State Drive – 2.5″ Internal – SATA (SATA/600)
- Is power and energy-efficient to ensure maximum reliability
- Internal drive type for maximum efficiency and dependability
- Store as many documents, pictures and videos as you need with 3.84 TB capacity
- Have data stored faster with SATA/600 interface that optimizes burst performance
- 2.5″ form factor allows hassle-free and easy usage with increased efficiency
Additional information
| Weight | 0.3200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.63 × 5.45 × 3.10 in |
| Drive Interface | SATA |
| Drive Type | Internal |
| Drive Interface Standard | SATA/600 |
| Wireless LAN | No |
| Storage Capacity | 3.84 TB |
| Product Type | Solid State Drive |
| Manufacturer Website Addres | |
| Manufacturer | Axiom Memory Solutions |
| Form Factor | 2.5" |
| UPC | 841280198946 |
| MPN | SSDEP40M53T8-AX |
| Brand | Axiom |
Be the first to review “Axiom 3.84 TB Solid State Drive – 2.5″ Internal – SATA (SATA/600)” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.