Axiom 1.92 TB Solid State Drive – 2.5″ Internal – SATA (SATA/600)
Login to View Prices
3 in stock
SKU:
SY5594151
Categories: Hard Drives/Solid State Drives, Storage Drives
Axiom 1.92 TB Solid State Drive – 2.5″ Internal – SATA (SATA/600)
- Solid State Drive offers maximum productivity with added dependability
- Makes frequent file access and retrieval easy and convenient
- Store as many documents, pictures and videos as you need with 1.92 TB capacity
- Have data stored faster with SATA/600 interface that optimizes burst performance
- 2.5″ form factor for your convenience and simplicity of usage
Additional information
| Weight | 0.3200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.45 × 3.10 × 0.63 in |
| Drive Interface | SATA |
| Drive Type | Internal |
| Drive Interface Standard | SATA/600 |
| Wireless LAN | No |
| Product Type | Solid State Drive |
| Manufacturer Website Addres | |
| Manufacturer | Axiom Memory Solutions |
| Form Factor | 2.5" |
| Storage Capacity | 1.92 TB |
| UPC | 841280184871 |
| MPN | SSDEP40CI1T9-AX |
| Brand | Axiom |
Be the first to review “Axiom 1.92 TB Solid State Drive – 2.5″ Internal – SATA (SATA/600)” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.