Atlantis Hot and Cold Water Dispenser, 1.4 gal, 12.8 x 13 x 40.5, Black
Login to View Prices
46 in stock
SKU:
OAS504009
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Food Service
This contemporary and durable bottleless point of use water cooler delivers great-tasting water at an affordable price. Features a polyethylene cabinet with predrilled holes for simple cup dispenser installation.
Additional information
| Weight | 17.3420 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43.75 × 13.80 × 13.80 in |
| Opening Type | Front |
| Global Product Type | Thermoelectric Hot/Cold Water Coolers |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Black |
| Material(s) | Polyethylene/Stainless Steel |
| Interior Volume Capacity | 1.4 gal |
| Height | 40.5" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 092026160196 |
| MPN | 504009 |
| Brand | Oasis® |
Be the first to review “Atlantis Hot and Cold Water Dispenser, 1.4 gal, 12.8 x 13 x 40.5, Black” Cancel reply








Reviews
There are no reviews yet.