Original Powdered Drink Mix, Orange, 8.5oz Packets, 40/Carton
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
GTD03957
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Food Service
“Mix and drink” premeasured drink powder pouches provide an excellent value to sports teams, recreation groups and anyone who might need to keep a gallon or more on hand. Enjoy the same delicious, refreshing flavors you’ve come to love. The Thirst Quencher delivers a fun way to accelerate your rehydration process. At the same time, this sports drink replenishes important electrolytes, helping to keep you performing at your peak.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 0.5800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.90 × 13.30 × 7.00 in |
| Global Product Type | Sports Drink Mixes/Concentrates |
| Ship Class Code | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Packet |
| Beverage Type | Flavored Sports Drink |
| Capacity (Weight) | 8.5 oz |
| Flavor | Orange |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 052000039573 |
| MPN | 03957 |
| Brand | Gatorade® |
Be the first to review “Original Powdered Drink Mix, Orange, 8.5oz Packets, 40/Carton” Cancel reply










Reviews
There are no reviews yet.