Pacon Bulletin Board Paper Rolls – Classroom, Door, File Cabinet, School, Home, Office Project, Display, Table Skirting, Party, Decoration – 48″Width x 50 ftLength – 1 Roll – Reclaimed Brick – Paper
Additional information
| Weight | 12.0500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.20 × 8.50 × 8.40 in |
| Recycled | No |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Manufacturer | Attribute10Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Brand Name | Attribute7Value |
| Features | Attribute8Value |
| Width | 48" |
| Attribute15Name | |
| Attribute12Name | Fadeless |
| Attribute2Name | Reclaimed Brick |
| Attribute16Name | Let Fadeless Bulletin Board Art Paper spark your bulletin board ideas. Create fun and inviting classrooms with this premier, ultra fade-resistant paper. Use on bulletin boards, doors, file cabinets, backdrops, 3D paper sculptures and more. Durable construction and acid-free qualities create long-lasting displays. Recyclable paper on convenient rolls is perfect for school, home and office projects. |
| Attribute14Name | P0057465 |
| Attribute1Name | Bulletin Board Paper |
| Attribute3Name | Paper |
| Attribute11Name | Bulletin Board Paper Rolls |
| Attribute13Name | Decoration |
| Attribute17Name | 1 Roll |
| Length | Attribute9Value |
| UPC | #N/A |
| MPN | 1033585 |
| Brand | Pacon Corporation |















Reviews
There are no reviews yet.