Fadeless Bulletin Board Paper Rolls – Bulletin Board, Classroom, Fun and Learning, File Cabinet, Door, Display, Paper Sculpture, Table Skirting, Party, Home Project, Office Project, … – 48″Width x 50 ftLength – 50 lb Basis Weight – 1 Roll – Mint Shiplap
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Art Paper Roll |
| Basis Weight | 50 lb |
| Product Color | Mint Shiplap |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2048-01-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Fadeless |
| Features | Recyclable |
| Length | 50 ft |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Bulletin Board Paper Rolls |
| Application/Usage | Decoration |
| Manufacturer Part Number | P0057075 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Let Fadeless Bulletin Board Art Paper spark your bulletin board ideas. Create fun and inviting classrooms with this premier, ultra fade-resistant paper. Use on bulletin boards, doors, file cabinets, backdrops, 3D paper sculptures and more. Durable construction and acid-free qualities create long-lasting displays. Recyclable paper on convenient rolls is perfect for school, home and office projects.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Roll |
Fadeless Bulletin Board Paper Rolls – Bulletin Board, Classroom, Fun and Learning, File Cabinet, Door, Display, Paper Sculpture, Table Skirting, Party, Home Project, Office Project, … – 48″Width x 50 ftLength – 50 lb Basis Weight – 1 Roll – Natural Burlap
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Art Paper Roll |
| Basis Weight | 50 lb |
| Product Color | Natural Burlap |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2048-01-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Fadeless |
| Features | Recyclable |
| Length | 50 ft |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Bulletin Board Paper Rolls |
| Application/Usage | Decoration |
| Manufacturer Part Number | P0057395 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Let Fadeless Bulletin Board Art Paper spark your bulletin board ideas. Create fun and inviting classrooms with this premier, ultra fade-resistant paper. Use on bulletin boards, doors, file cabinets, backdrops, 3D paper sculptures and more. Durable construction and acid-free qualities create long-lasting displays. Recyclable paper on convenient rolls is perfect for school, home and office projects.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Roll |
Fadeless Bulletin Board Paper Rolls – Bulletin Board, Classroom, Fun and Learning, File Cabinet, Door, Display, Paper Sculpture, Table Skirting, Party, Home Project, Office Project, … – 48″Width x 50 ftLength – 50 lb Basis Weight – 1 Roll – Night Sky
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Art Paper Roll |
| Basis Weight | 50 lb |
| Product Color | Night Sky |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2048-01-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Fadeless |
| Features | Recyclable |
| Length | 50 ft |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Bulletin Board Paper Rolls |
| Application/Usage | Decoration |
| Manufacturer Part Number | P0056225 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Let Fadeless Bulletin Board Art Paper spark your bulletin board ideas. Create fun and inviting classrooms with this premier, ultra fade-resistant paper. Use on bulletin boards, doors, file cabinets, backdrops, 3D paper sculptures and more. Durable construction and acid-free qualities create long-lasting displays. Recyclable paper on convenient rolls is perfect for school, home and office projects.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Roll |
Fadeless Bulletin Board Paper Rolls – Bulletin Board, Classroom, Fun and Learning, File Cabinet, Door, Display, Paper Sculpture, Table Skirting, Party, Home Project, Office Project, … – 48″Width x 50 ftLength – 50 lb Basis Weight – 1 Roll – White
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Art Paper Roll |
| Basis Weight | 50 lb |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2048-01-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Fadeless |
| Features | Recyclable |
| Length | 50 ft |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Bulletin Board Paper Rolls |
| Application/Usage | Decoration |
| Manufacturer Part Number | P0056905 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Let Fadeless Bulletin Board Art Paper spark your bulletin board ideas. Create fun and inviting classrooms with this premier, ultra fade-resistant paper. Use on bulletin boards, doors, file cabinets, backdrops, 3D paper sculptures and more. Durable construction and acid-free qualities create long-lasting displays. Recyclable paper on convenient rolls is perfect for school, home and office projects.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Roll |

























