Ampad Writing Pad – 50 Sheets – Stapled – 0.34″ Ruled – 15 lb Basis Weight – Letter – 8 1/2″ x 11″8.5″ x 11.8″ – Canary Yellow Paper – Dark Blue Binding – Micro Perforated, Sturdy Back, Chipboard Backing, Tear Resistant – 1 Dozen
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notepad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Color | Canary Yellow |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 50 |
| Front Lines Space | 0.34" |
| Margin Left Space | 1.25" |
| Binding Location | Top |
| Binding Color | Dark Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Stapled |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Tear Resistant |
| Length | 11.8" |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Writing Pad |
| Manufacturer Part Number | 20224 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pad features 50 letter-size sheets of quality writing paper that are two-hole punched. Sturdy chipboard back provides writing support. Dark blue header strip is attached with strong staples. Perforated pages in pad allow neat, no-tear sheet removal. Each legal/wide-ruled sheet has 11/32" line spacings and a 1-1/4" left margin.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Ampad Writing Pad – 50 Sheets – Stapled – 0.34″ Ruled – 15 lb Basis Weight – Legal – 8 1/2″ x 14″ – Canary Yellow Paper – Dark Blue Binding – Perforated, Sturdy Back, Chipboard Backing, Tear Resistant – 1 Dozen
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notepad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 14" |
| Sheet Standard | Legal |
| Sheet Color | Canary Yellow |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 50 |
| Front Lines Space | 0.34" |
| Margin Left Space | 1.25" |
| Binding Location | Top |
| Binding Color | Dark Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Stapled |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Tear Resistant |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Writing Pad |
| Manufacturer Part Number | 20230 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pad features 50 legal-size sheets of quality, yellow writing paper and a sturdy chipboard back. Dark blue header strip is attached with strong staples. Perforated pages in pad allow neat, no-tear sheet removal. Each legal/wide-ruled sheet has 11/32" line spacings and a 1-1/4" left margin.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Ampad Writing Pad – 50 Sheets – Stapled – 0.34″ Ruled – 2 Hole(s) – 15 lb Basis Weight – Legal – 8 1/2″ x 14″ – Canary Yellow Paper – Dark Blue Binding – Perforated, Sturdy Back, Chipboard Backing, Tear Resistant – 1 Dozen
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notepad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 14" |
| Sheet Standard | Legal |
| Number Of Holes Punched | 2 |
| Sheet Color | Canary Yellow |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 50 |
| Front Lines Space | 0.34" |
| Margin Left Space | 1.25" |
| Binding Location | Top |
| Binding Color | Dark Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Stapled |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Tear Resistant |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Writing Pad |
| Manufacturer Part Number | 20233 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pad features 50 legal-size sheets of quality, yellow writing paper that is two-hole punched. Sturdy chipboard back offers writing support. Dark blue header strip is attached with strong staples. Perforated pages in pad allow neat, no-tear sheet removal. Each legal/wide-ruled sheet has 11/32" line spacings and a 1-1/4" left margin.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Ampad Writing Pad – 50 Sheets – Stapled – 0.25″ Ruled – 15 lb Basis Weight – Letter – 8 1/2″ x 11″8.5″ x 11.8″ – Canary Paper – Dark Blue Binding – Micro Perforated, Chipboard Backing, Sturdy Back, Tear Resistant – 1 Dozen
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notepad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Color | Canary |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 50 |
| Front Lines Space | 0.25" |
| Margin Left Space | 1.25" |
| Binding Location | Top |
| Binding Color | Dark Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Stapled |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Tear Resistant |
| Length | 11.8" |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Writing Pad |
| Manufacturer Part Number | 20222 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pad features 50 letter-size sheets of quality writing paper and sturdy chipboard back. Dark blue header strip is attached with strong staples. Perforated pages in pad allow neat, no-tear sheet removal. Each legal/narrow-ruled sheet has 1/4" line spacings and a 1-1/4" left margin.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |

















