Ampad Recycled Glue Top Scratch Pad – 100 Sheets – Plain – Glued – Unruled – 15 lb Basis Weight – 4″ x 6″ – 8″ x 5″ x 0.2″ – White Paper – Rigid, Chipboard Backing – Recycled – 1 Dozen
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notepad |
| Sheet Size | 4" x 6" |
| Sheet Type | Plain |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 100 |
| Front Ruling Type | Unruled |
| Binding Location | Top |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Glued |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-08-01T05:00:00.000Z |
| Width | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 0.2" |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Chipboard Backing |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Recycled Glue Top Scratch Pad |
| Manufacturer Part Number | 21731 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Glue-top scratch pad features unruled, 15 lb. white paper, secured at the top with latex gum adhesive. The backing is made of rigid, 28 point chipboard backing for writing support.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Ampad Recycled Glue Top Scratch Pad – 100 Sheets – Plain – Glued – Unruled – 15 lb Basis Weight – 3″ x 5″ – 0.31″ x 4″ x 6″ – White Paper – Rigid, Chipboard Backing – Recycled – 12 / Pack
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notepad |
| Sheet Size | 3" x 5" |
| Sheet Type | Plain |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 100 |
| Front Ruling Type | Unruled |
| Binding Location | Top |
| Country Of Origin | Mexico |
| Binding Type | Glued |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.31" |
| Width | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Chipboard Backing |
| Length | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Recycled Glue Top Scratch Pad |
| Manufacturer Part Number | 21730 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Glue-top scratch pad features unruled, 15 lb. white paper, secured at the top with latex gum adhesive. The backing is made of rigid, 28 point chipboard backing for writing support.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Pack |













